top of page

"SvaigasSēnes" jauns sākums

Sēņu audzēšanu sākām 2018. gadā, ceļot sēņu audzētavu un daudz nedomājot par to vai sēnēm būs pieprasījums, jo mēs vienkārši gribējām audzēt sēnes. Tikpat kā mūsu sirds aicinājums - tas bija process, kurš mūs iesaistīja jau sākot ar agriem rītiem, beidzot ar gandarījuma sajūtu piegādājot mūsu izaudzētās sēnes tiem cilvēkiem, kuri novērtē mūsu iegūldīto darbu un pūles, lai austersēnes būtu ne tikai vakariņu sastāvdaļa, bet arī garšīgs iemesls pieminēt to, ka arī Latvijā var izaudzēt dažādas gardas un veselīgas sēnes. Brīdī, kad šķita, ka mūsu vēlmes ir sasniegtas un ir izveidojusies pastāvīgu klientu, gan cilvēku, gan restorānu saime, kuri ir priecīgi no mums saņemt produkciju, nolēmām, ka varētu audzēšanu celt augstākā līmenī, izveidojām daudz lielākas audzētavas plānu, kurā varētu gan audzēt sēnes, gan veidot meistarklases un aicināt apmeklētājus, lai mācītu kā tad mēs nonākam līdz gatavam produktam, taču laiks ievieš korekcijas un pabeigts ēkas projekts ar plānu palika plauktā ar domu, ka kādreiz tam pieķersimiesimies.
Tikmēr darbojāmies esošajā audzētavā un sasniedzām audzētavā izaudzējamo sēņu apjoma limitu, jo gluži vienkārši vairs nebija iespējams izaudzēt vairāk, taču katra sasniegumu virsotne nāca ar savām saistībām - arvien vairāk laika pavadījām audzētavā, katru dienu pāris stundas pirms došanās uz darbu un vairākas stundas pēc darba, kā arī ieskaitot laiku brīvdienās. Tas pamazām iznīcināja mūsu dzinuli - gandarījumu, un pārvērta procesu par nebeidzamu atbildību, no kuras vairs nevar aizbēgt. Daudzi ieteica, lai meklējam darbinieku, kurš uzņemtos atbildību par sēņu audzēšanu, taču mēs nolēmām, ka mēs audzējam sēnes, jo mums tā ir sirsdslieta un, nododot to kādam citam, mums nebūs miera. 
Tad mēs saņēmām spēkus un turpinājām audzēt, taču sēņu audzēšana kopā ar pilna laika darbu mūs iztukšoja, tādēļ izsverot, kas ir svarīgāks, nolēmām, ka sēņu audzēšanai ir jāmet miers.


Tādēļ ar 31.12.2022 "SvaigasSēnes" dodas citu izaicinājumu meklēšanā.


Vēlamies pateikties mūsu sēņu cienītāju saimei par uzticēšanos - Jūs bijāt mūsu motivācija un novērtējums!


Tiekamies pēc pāris gadiem citādākā formātā!


Ar cieņu, Ernests un Jana.

bottom of page