
„SvaigasSēnes“ nauja pradžia
Grybauti pradėjome 2018 metais, kūrėme grybų ūkį ir daug negalvojome, ar bus grybų paklausa, nes tiesiog norėjome grybauti. Kaip ir mūsų širdies šauksmas – tai buvo mus įtraukęs procesas, pradedant ankstyvais rytais ir baigiant pasitenkinimo jausmu, kad užaugintus grybus pristatome tiems žmonėms, kurie vertina mūsų triūsą ir pastangas, kad austrių grybai būtų ne tik vakarienės dalis, bet ir skani priežastis paminėti, kad Latvijoje taip pat galima užsiauginti įvairių skanių ir sveikų grybų. Tuo metu, kai atrodė, kad mūsų norai išsipildė ir susikūrė nuolatinių klientų – tiek žmonių, tiek restoranų – šeima, kuri džiaugiasi gavę mūsų gaminius, nusprendėme, kad galime pakelti savo auginimą į aukštesnį lygį. Sukūrėme daug didesnio ūkio planą, kuriame galėtume ir grybauti, ir rengti meistriškumo kursus, ir pakviesti lankytojus pamokyti, kaip pasiekti gatavą gaminį, o sukūrus tą idėją, visgi, tą idėją prideda laikas. .
Tuo tarpu mes dirbome esamame ūkyje ir pasiekėme ūkyje auginamų grybų kiekio ribą, nes daugiau auginti tiesiog nebuvo įmanoma, tačiau kiekviena pasiekimų viršūnė ateidavo su savo įsipareigojimais – ūkyje praleisdavome vis daugiau laiko, kasdien po porą valandų prieš išeinant į darbą ir po kelias valandas po darbo, taip pat įskaičiuojant laiką ir savaitgaliais. Tai pamažu sunaikino mūsų polėkį – pasitenkinimą – ir pavertė procesą begaline atsakomybe, nuo kurios niekaip nepavyko pabėgti. Daugelis siūlė ieškoti darbuotojo, kuris prisiimtų atsakomybę už grybų auginimą, tačiau nusprendėme, kad grybaujame, nes tai mūsų aistra ir neturėtume ramybės, jei tai perduotume kitam.
Tada atgavome jėgas ir auginome toliau, tačiau grybavimas kartu su etatu mus išsekino, tad pasvėrę, kas svarbiau, nusprendėme, kad grybauti reikia duoti ramybės.
Todėl 2022 metų gruodžio 31 dieną „SvaigasSēnes“ ieško kitų iššūkių.
Norime padėkoti mūsų grybų mylėtojų šeimai už pasitikėjimą – Jūs buvote mūsų motyvacija ir įvertinimas!
Iki pasimatymo po kelerių metų kitokiu formatu!
Pagarbiai Ernestas ir Jana.